Jak kupić używany samochód?

Kupno używanego samochodu nigdy nie należało do łatwych zadań. Ostatnio jednak zakup ten jest jeszcze bardziej utrudniony z powodu zalania polskiego rynku samochodami zza zachodniej granicy, których stan techniczny często znacznie odbiega od poprawnego.
Jak zatem kupić używany samochód, który będzie przede wszystkim bezpieczny, ale również opłacalny?

Co warto sprawdzić?

Kupowanie używanego samochodu należałoby rozpocząć przede wszystkim od sprawdzenia stanu jego powłoki lakierniczej i blacharskiej. W przypadku auta nie starszego niż 5 lat, wszelkiego rodzaju naloty rdzy lub wręcz dziury nią wywołane są niedopuszczalne.
Dodatkowo warto mieć ze sobą miernik grubości lakieru. Tym bardzo prostym urządzeniem niezwykle łatwo można poznać w stosunkowo precyzyjny sposób całą wcześniejszą historię wypadkową danego auta. Mierząc poszczególne jego elementy, można zauważyć, gdzie były one ręcznie poprawiane.
Bardzo poleca się również zabrać samochód na przejażdżkę, ponieważ dzięki temu da się wychwycić wszelkiego rodzaju odejścia od norm w kwestii prowadzenia się auta.

O Twój nowy samochód należycie zadba serwis Ford w Gliwicach

Dokładne sprawdzenie samochodu

To, co kierowca, który nie ma wiedzy i doświadczenia technicznego, może sprawdzić samodzielnie, jest bardzo ograniczone. Aby dokładniej przejrzeć wszystkie szczegóły danego auta, konieczne jest odwiedzenie specjalistycznego warsztatu. Może to być na przykład wysoko wyspecjalizowany w tego typu usługach serwis ford Gliwice, który jeśli tylko ma się zamiar nabyć używanego forda, w nawet najbardziej skrupulatny sposób jest w stanie sprawdzić wszystkie elementy i komponenty danego samochodu.
Chodzi tu nie tylko o samą mechanikę pojazdu, ale również o kwestie komputera pokładowego, w którym zawarte są wszystkie informacje o przebytych naprawach i serwisach, a także, chociażby aktualny i zawsze prawdziwy przebieg auta, który często jest poddawany korekcie przy sprzedaży, choć to oczywiście jest praktyka całkowicie nielegalna.
Jak zatem widać, istnieje kilka rzeczy, które można sprawdzić samodzielnie oraz kilka takich, które sprawdzić powinien przed zakupem danego auta wykwalifikowany serwis.