Jak umyć szklane powierzchnie w biurowcu?

Mycie szklanych powierzchni takich jak okna czy szklane panele w wielopiętrowym budynku jest niezwykle trudnym zadaniem. Powierzchnie, zwłaszcza, że biurowce najczęściej znajdują się w centrach miast brudzą się bardzo szybko. Otaczający je smog, pył, kurz sprawiają, że delikatne opady deszczu zostawiają bardzo nieestetyczne zacieki. Jak w takim razie umyć takie szklane powierzchnie, w tym okna?

UTRUDNIONY DOSTĘP DO POWIERZCHNI SZKLANYCH

Dostęp do okien jest utrudniony, a w niektórych przypadkach wręcz możliwy, nie mówiąc o sąsiadujących, szklanych panelach, które uchylnej konstrukcji okien nie posiadają. A przecież dostęp do światła, dobre samopoczucie jest niezwykle ważne, poprawiając komfort pracy, a także stanowiąc wizytówkę firmy. Umycie ich od wewnątrz nie stanowi większego problemu, z prostych przyczyn. Firma sprzątająca nie wymaga aż tak specjalistycznego sprzętu oraz umiejętności wymaganych do podjęcia, tego zajęcia. Prawdziwe wyzwanie stanowi natomiast umycie ich zewnętrznej strony.

Osoby wykonujące takie czyszczenie muszą posiadać uprawnienia oraz sprzęt, pozwalający na wykonanie tego procedura. Bardzo rozpoznawalna jest metoda alpinistyczna. Osoby myjące okna spuszczają się z dachu budynku na linach lub specjalnych ławeczkach do nich przymocowanych, czyszcząc metr po metrze powierzchni. Metoda bardzo skuteczna, długotrwała i czasami niezastąpiona. Jednak w przypadku mniejszych biurowców, ta metoda jest zwyczajnie nieefektywna. Dlatego coraz więcej firm sprzątających decyduje się na wynajem podnośników do takich zadań. Bardzo przyśpiesza to cały proces, pracownicy nie muszą posiadać aż tak wyrafinowanych pozwoleń i uprawnień. Dodatkowo na specjalnej platformie człowiek czuje się znacznie pewniej, gdyż zapewnia mu ona większe bezpieczeństwo. Dlatego warto rozglądać się za firmami, które oferują także taki rodzaj usługi.