Na co zwracać uwagę wynajmując podesty ruchome?

Podesty ruchome są niezwykle potrzebne w wielu zakładach produkcyjnych i magazynach. Ich kupno jest jednak drogie. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajem potrzebnego sprzętu. Dzięki temu, można używać dokładnie takich maszyn jakie akurat są niezbędne, a później po prostu je oddać. Wszystko to za ułamek ceny urządzenia. Na co trzeba zwracać uwagę decydując się na wynajem?

Wysokość robocza

To wysokość na jaką może zostać wyniesiony podest. Należy dopasować ją do własnych potrzeb. Można wybierać z modeli o wysokościach roboczych z zakresu 7,8 m aż do 18,5 m. Jeżeli planujemy prace na wysokości 10 m to nie ma potrzeby wynajmować sprzętu o wysokości 14 m. W tej sytuacji nie pomoże też podnośnik zbyt niski. Najlepiej, jest po prostu zastanowić się jaka wysokość będzie niezbędna i dostosować sprzęt do własnych potrzeb.

Udźwig

Na podeście na pewno znajdą się różnego rodzaju przedmioty, które trzeba będzie wynieść na konkretną wysokość. Ten parametr jest niezwykle ważny, bo od niego zależy też to, ile osób może znaleźć się jednorazowo na podeście. Wynajem zwyżek to okazja do tego, by korzystać ze sprzętu idealnie dopasowanego do aktualnych potrzeb.W większości przypadków dopuszczalny udźwig nie przekracza 500 kg.

Rodzaj ogumienia

Zwyżki mogą mieć dwa rodzaje ogumienia – jasne niebrudzące lub czarne terenowe. Jak można domyślić się już po samych nazwach, jasne gumy służą do poruszania się wewnątrz budynków, po posadzkach. Nie powinny one zostawiać po sobie żadnych śladów. Ogumienie terenowe służy do poruszania się na zewnątrz budynków, np. po placach lub pomiędzy magazynami.

Rodzaj zasilania

Wynajmując zwyżkę trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj zasilania urządzenia. Spalinowe są używane na zewnątrz, poza budynkami. Sprzęt zasilany przy pomocy akumulatorów można wykorzystywać we wnętrzach. Nie emituje on niebezpiecznych spalin, ani uciążliwego hałasu. Z tego powodu, można używać go bez obaw na halach magazynowych. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność w czasie poruszania się nim.