Pieczątka firmowa – jakie dane warto na niej umieścić?

Pieczątka firmowa to bardzo pomocny gadżet, który może ułatwić działalność każdej firmie. Aktualnie pieczątki te można zamawiać w wielu wariantach do wyboru. Jakie informacje powinny znaleźć się na pieczątce firmy?

Dlaczego warto posiadać pieczątkę firmową?

Przedsiębiorcy wprawdzie nie muszą posiadać pieczątek firmowych, to jednak wyrobienie takiego gadżetu jest bardzo dobrym pomysłem. Za pomocą pieczątki przedsiębiorca może wówczas pieczętować firmowe dokumenty czy urzędowe formularze. Pieczątka może być także przybijana na kopertach i na innych papierach firmowych. Dodatkowo, pieczątka firmowa nie jest wcale bardzo droga, dlatego też jej wyrobienie nie będzie dla firmy dużym wydatkiem.  Jakie informacje umieścić na pieczątce? Pieczątka firmowa powinna zawierać najważniejsze informacje dotyczące firmy. To, jak dużo z nich uda zmieścić się na pieczątce, zależne jest głównie od jej wielkości.

Podstawowe informacje, które umieszczane są na pieczątkach firmowych, to:

  • nazwa firmy
  • imię i nazwisko posiadacza firmy
  • adres firmy
  • numer telefonu
  • adres e-mail
  • nazwa strony internetowej firmy
  • numer NIP firmy
  • numer REGON firmy

Dodatkowo, na pieczątce można także umieścić innego rodzaju dane. Przykładowo, mogą być to logo firmy lub też znak graficzny nawiązujący do jej branży. Można także umieścić na pieczątce informacje dotyczące godzin otwarcia firmy, krótki opis jej działalności.

Gdzie zamówić dobrą pieczątkę firmową?

Gdy firma chce zamówić pieczątki Gliwice to jedno z wielu miast, gdzie jest to możliwe. Do dyspozycji przedsiębiorców są zakłady, które mogą wykonać pieczątki w dowolnej wielkości oraz z różnymi, indywidualnymi danymi i grafikami. Zamawiać można nawet pieczątki wielokolorowe – multi color. Pieczątka może być gotowa jeszcze tego samego dnia. Zamówienia na pieczątki firmowe można składać też za pośrednictwem sieci. Wówczas wyrobiona pieczątka zgodnie z omówionym wzorem będzie dostarczona pod wyznaczony adres firmy. Dokładne oferty i adresy działalności firm wykonujących pieczątki można znaleźć w internecie.